Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 18.1

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 18.1.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 18.1

Możliwość wysyłania JPK_VAT z danymi autoryzacyjnymi

W oknie „Opcje JPK” jest nowa opcja – „Wyślij z danymi autoryzacyjnymi do Ministerstwa Finansów”, której wybranie powoduje wysłanie pliku JPK z danymi autoryzacyjnymi, zgodnie z rozporządzeniem z 2018-02-02 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie sposobu przesyłania za pomocą środków komunikacji elektronicznej ksiąg podatkowych (..).
Dane autoryzacyjne wprowadza się przed wysyłką tak samo jak w przypadku VAT-7 i innych deklaracji. Opcja jest dostępna tylko dla JPK_VAT, osób fizycznych i gdy nie jest ustawione wysyłanie „na niby”. Wraz z plikiem i danymi autoryzacyjnymi wysyłany jest adres e-mail firmy, który musi być wprowadzony w danych firmy by operacja się powiodła.

Niestety, Ministerstwo Finansów nie udostępniło mechanizmów (tzw. API), ich specyfikacji, ani platformy testowej, dzięki którym programy finansowo-księgowe mogłyby dokonywać wysyłki JPK z danymi autoryzacyjnymi. Zaimplementowaliśmy tę wysyłkę bez potrzebnych informacji, więc prosimy o wyrozumiałość i zgłaszanie ewentualnych problemów jeśli w pierwszej wersji nie wszystko będzie działać idealnie.

JPK_VAT w wersji 3 również za poprzedni rok

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów, korekty JPK_VAT(2) składane są w formacie JPK_VAT(3).

Inne ulepszenia i zmiany

  • Jeśli w dokumentach dostaw brakuje NIP i ewentualnie innych danych (np. w przypadku raportów kasowych), to pojawia się pytanie czy zastąpić brakujące dane słowem „brak”. Jeśli dokumentów bez NIP było wiele, to i pytań było wiele. Teraz, odpowiadając na takie pytanie, można zaznaczyć że odpowiedź dotyczy też kolejnych takich pytań, co spowoduje że się one nie pojawią.
  • Lepiej obsługiwane są błędne (tj. niezgodne ze specyfikacją) statusy JPK zwracane przez szwankującą czasem bramkę Ministerstwa Finansów.

DATA PUBLIKACJI: 2018-02-15 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
beta beta
beta beta beta
Kontakt
Grupa Adad
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
fax. 42 61 15 859
Słowa kluczowe
adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
»Na górę »Strona główna
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.