Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 18.2

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 18.2.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 18.2

Sprawdzanie podmiotów w VAT

W oknach kontrahenta, faktury i rejestracji dokumentu, obok guzika „VIES”, znajduje się teraz guzik „MF” („MF” to akronim od „Ministerstwo Finansów”), którego naciśnięcie powoduje sprawdzenie podmiotu w VAT czyli sprawdzenie czy podmiot o podanym w oknie NIP jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny. To jest takie samo sprawdzenie jak na stronie Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów.

Wskazane jest również sprawdzenie kontrahentów wykazanych w rejestrach VAT w dniu sporządzania i składania deklaracji VAT-7 i JPK_VAT. Jest teraz taka możliwość, i to sprawdzenia seryjnego. Służy do tego polecenie „Analizy” -> „Zestawienia VAT” -> „Sprawdź kontrahentów w VAT” w menu okna firm i w menu okna dokumentów. To polecenie można też wywołać nowym guzikiem (z napisem „NIP” i zielonym ptaszkiem) na pasku poleceń, który znajduje się po lewo od guzika „VAT-7”. Wykonanie polecenia polega na utworzeniu polimorficznego raportu, który zawiera te pozycje z rejestrów VAT za zadany miesiąc, których kontrahentów należy sprawdzić w VAT ze względu na:

  1. prawo do odliczenia podatku naliczonego dla nabyć krajowych (sprawdzenie w Portalu Podatkowym MF);
  2. prawo do odliczenia podatku naliczonego dla wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów (sprawdzenie w VIES);
  3. prawo do stawki 0% dla wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów (sprawdzenie w VIES);
  4. prawo do wykonania dostawy krajowej z odwrotnym obciążeniem (sprawdzenie w Portalu Podatkowym MF);

W trakcie sporządzania raportu wykonywane są odpowiednie sprawdzenia w Portalu Podatkowym MF i w VIES, a ich wyniki są umieszczane w kolumnach „Status w VAT” i „Status w VIES”.

Inne ulepszenia

  • W nagłówku raportu-podglądu pliku JPK podana jest zapisana w tym pliku nazwa podmiotu - tj. nazwa pełna firmy.
  • W oknie-liście dokumentów firmy będącej podatnikiem VAT są dwie dodatkowe kolumny: data wystawienia i data wpływu. Oczywiście są też dwa takie nowe wiersze w prawym panelu okna.

DATA PUBLIKACJI: 2018-02-19 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
beta beta
beta beta beta
Kontakt
Grupa Adad
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
fax. 42 61 15 859
Słowa kluczowe
adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
»Na górę »Strona główna
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.