Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 20.14 - poprawiona

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 20.14.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 20.14

Nowy wzór PIT-11(26)

Program dostosowano do nowego wzoru dokumentu elektronicznego PIT-11(26), który musi być stosowany od 17 listopada do rozliczania roku 2020.

Udostępniamy również odpowiednie formularze PDF, choć PIT-11(26) składa się wyłącznie w postaci elektronicznej. Nasze formularze mają uproszczoną formę - nie mają szarego tła - by wydruk powodował mniejsze zużycie atramentu/tonera.

Pobieranie adresów przy imporcie JPK_V7

Pliki JPK_V7 nie zawierają adresów kontrahentów. Żeby nie trzeba było ręcznie dopisywać adresów w dokumentach importowanych z plików JPK_V7, dodana została opcja dobierania adresów polskich kontrahentów z GUS, a zagranicznych z VIES. Aby z niej skorzystać, wystarczy w oknie, w którym podaje się ścieżkę do importowanego pliku JPK_V7, zaznaczyć nową opcję „Nazwy kontrahentów pobierać z GUS i VIES”.

Uwaga: Pobieranie adresu każdego kontrahenta, w przypadku gdy jest ich wielu, może trwać bardzo długo !

Wydruk części ewidencyjnej JPK_V7

Odtąd można też wydrukować część ewidencyjną JPK_V7. Raporty zawierają te same dane co ewidencje, z tym że dla każdego wiersza podane są tylko sumy netto i VAT, a nie ich poszczególne składniki.

Wydruku zawartości poszczególnych stron okna JPK_V7 dokonuje się otwierając daną stronę i naciskając guzik z rysunkiem drukarki w nagłówku okna. Dlatego usunięto guzik z napisem „Drukuj” z pierwszej strony okna. Polecenie dotyczy tylko aktualnej zakładki. Znaczy to że kliknięcie „Drukuj” na części deklaracyjnej powoduje tylko otwarcie wydruku części deklaracyjnej. Natomiast po kliknięciu „Drukuj” przy aktywnej zakładce ewidencji sprzedaży albo zakupu, otwiera raport polimorficznych, osobno dla sprzedaży i dla zakupów. Przedstawienie go w postaci do wydruku, możliwe jest po kliknięciu w menu „Raport” i wybraniu np. „Utwórz dokument PDF”.

Inne ulepszenia i zmiany

 • Do opcji importu dokumentów z niektórych formatów, dodano wybór GTU, które będą wpisane do wszystkich dokumentów sprzedaży, w których nie ma GTU. Jeśli importowany dokument sprzedaży posiada już jakieś oznaczenia GTU, pozostaną one niezmienione.
  Opcja dostępna jest w oknie, w którym dokonuje się wyboru importowanego pliku.
  Ma to ułatwić pracę w przypadku dokumentów importowanych z plików JPK_FA, lub innych plików utworzonych programami, w których nie zaimplementowano oznaczeń JPK_V7. Użycie tej opcji ma oczywiście sens tylko wtedy, gdy cała sprzedaż związana jest z tymi samymi GTU.
 • W JPK_V7 wiersze dopisywane do części ewidencyjnej na podstawie kwot wprowadzonych w części deklaracyjnej (np. spis z natury) mają odtąd nadawany typ dokumentu "WEW".
 • W nowo tworzonych JPK_V7 automatycznie zaznaczone jest pole „art.119” gdy w ewidencji sprzedaży są wiersze z procedurą „MR_T”, oraz pole „art.120 ust.4 lub 5”, gdy w ewidencji sprzedaży są wiersze z procedurą „MR_UZ”.
 • W ustawieniach listy płac można podać że miesiącem wpłaty na PPK jest miesiąc wypłaty, nawet jeśli miesiąc wypłaty jest ten sam co miesiąc listy płac.
 • Na liście płac przychód z PPK jest zapisywany (i edytowany) nie jako „dodatek poza ZUS, podlega PIT”, ale w osobnym polu, znajdującym się przed polem „Przychód” (teraz przemianowanym na „Przychód całkowity”). Odpowiednio zmienione zostały wszystkie wydruki listy płac oraz wydruk „ZUS RMUA oraz płaca”.
 • Zestawienie „Karta przychodów” pracownika zostało zmodyfikowane tak, by znalazły się w nim kwoty przychodów z PPK oraz kwoty wpłat pracownika na PPK.
 • (wer. 20.14.1) Poprawione wyświetlanie netto i VAT w wydruku części ewidencyjnej JPK_V7.

DATA PUBLIKACJI: 2020-12-15 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
beta beta
beta beta beta
Kontakt
Grupa Adad
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Słowa kluczowe
adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
»Na górę »Strona główna
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.