Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 21.6 - poprawiona

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 21.6.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 21.6

Nowe wzory PIT-36S(28) i PIT-36LS(17)

Program dostosowano do nowych wzorów dokumentów elektronicznych i formularzy POLTAX zeznań PIT-36S(28) i PIT-36LS(17) wraz z załącznikami, w szczególności PIT/WZ(1), obowiązujących za rok 2020.

Zmiany w stosunku do wcześniejszych wzorów PIT-36S i PIT-36LS są analogiczne do zeznań PIT-36 i PIT-36L. Główna polega na wprowadzeniu przez Ministerstwo Finansów załącznika PIT/WZ(1), zawierającego informację o wierzytelnościach i zobowiązaniach zmniejszających lub zwiększających podstawę opodatkowania.

Inne ulepszenia i zmiany

  • Uwzględnianie w części deklaracyjnej JPK_V7 podstawy opodatkowania dla korekt VAT marża
    Dotychczas przy tworzeniu JPK_V7 nie uwzględniano (zgodnie z instrukcją MF) w części deklaracyjnej wartości ujemnej podstawy opodatkowania w przypadku dostawy towarów opodatkowanych na zasadach marży (oznaczonych MR_T lub MR_UZ). Powinno to jednak dotyczyć jedynie dostaw z ujemną marżą. Dlatego w przypadku korekt dostaw (które rozpoznawane są po ujemnej wartość brutto) wartość ujemnej podstawy opodatkowania marży jest odtąd uwzględniana w części deklaracyjnej JPK_V7.
  • Poprawa działania części M. zeznania PIT-36
    Różnica między kwotą przysługującego odliczenia z tytułu ulgi na dzieci a kwotą odliczoną w zeznaniu podatkowym nie była poprawnie aktualizowana jeśli przed zmianą wartości składek na ubezpieczenia zdrowotne nie zajrzano na stronę załącznika PIT/O (tj. nie kliknięto na jego zakładkę).
  • (wer. 21.6.4) W częściach D. i E. załącznika PIT/WZ umieszczamy zerowe kwoty zamiast je pomijać. Tego życzą sobie urzędy skarbowe, chociaż nie wymaga tego oficjalna specyfikacja.
  • (wer. 21.6.4, Postgres) W zestawieniu „Ewidencja przychodów okresowo” zamiast sumy przychodów dla stawki ryczałtu 10% podawana była suma dla stawki 17%.

DATA PUBLIKACJI: 2021-03-24 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
beta beta
beta beta beta
Kontakt
Grupa Adad
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Słowa kluczowe
adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
»Na górę »Strona główna
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.