Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 21.7.

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 21.7.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 21.7

Uwaga: Aktualizacja zmienia strukturę bazy danych ( T1G42U28 ). Należy ją wykonać na wszystkich stanowiskach korzystających z tej samej bazy danych.

Nowy wzór PIT-11(27)

Program dostosowano do nowego wzoru dokumentu elektronicznego i formularza POLTAX informacji PIT-11(27), obowiązującej za rok 2021.

Od 2021 roku rozszerzono zakres przedmiotowy tzw. „ulgi dla młodych” i objęto zwolnieniem od podatku, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy PIT, przychody uzyskane z tytułu praktyk absolwenckich lub staży uczniowskich. Zmiany te spowodowały dodanie w informacji PIT-11(27) pozycji dotyczących tych przychodów (wiersz 8 i 9 części E. oraz pozycja 95 części G.).

Aby ułatwić prawidłowe sporządzenie nowej wersji informacji, w umowie o pracę oraz bezpośrednio na liście płac dodano możliwość zaznaczenia, które należności dotyczą praktyk absolwenckich lub staży uczniowskich.

Inne ulepszenia i zmiany

  • W interaktywnym formularzu PIT-36(28) obliczenia w części H.3 są wykonywane niezgodnie z instrukcjami podanymi w tej części formularza, ale urzędy skarbowe chcą by właśnie tak je wykonywać, i zdarza się że wymagają korekty w przypadku gdy w zeznaniu złożonym z wykorzystaniem naszego programu wykazano stratę z działalności gospodarczej i jednocześnie dochód z innych źródeł. Dlatego zmieniamy algorytm na taki jak w formularzu MF.
  • Na wydruku listy płac w postaci tabeli nie były podsumowywane wpłaty na PPK.

DATA PUBLIKACJI: 2021-06-21 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
beta beta
beta beta beta
Kontakt
Grupa Adad
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
Słowa kluczowe
adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
»Na górę »Strona główna
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.