Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 22.2.

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 22.2.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Uwaga: Aktualizacja zmienia strukturę bazy danych ( G47U30 ). Należy ją wykonać na wszystkich stanowiskach korzystających z tej samej bazy danych.

Zmiany w wersji 22.2

Zmiany w umowach zlecenia

Zmiany wynikające z Polskiego Ładu zostały wprowadzone w umowach zlecenia (z wyłączeniem umów dotyczących praw autorskich) podobnie jak w listach płac:

  • uwzględniane są ulgi na powrót do Polski, dla rodziny (co najmniej 4 dzieci) i dla pracującego emeryta,
  • stosowane jest przedłużenie terminu poboru.

W związku z powyższym zmieniono zawartość rachunku do umowy oraz zestawienia rachunków do umów, by od roku 2022 zawierały kwoty przedłużenia terminu poboru, a pomijały zbędne kwoty składek zdrowotnych odliczonych i potrąconych.

Inne ulepszenia i zmiany

  • Ministerstwo Finansów zmieniło adres strony służącej do podpisywania plików JPK_V7 profilem zaufanym. Aktualny adres to: https://moj.gov.pl/nforms/signer/upload?xFormsAppName=SIGNER&xadesPdf=true
  • Odtąd ta nowa strona jest otwierana gdy w oknie "Podpisywanie profilem zaufanym" w programie naciśnie się guzik [Otwórz stronę].
  • Przy imporcie plików Optimy uwzględniana była dotąd tylko pierwsza część nazwy kontrahenta. W pliku mogą wystąpić nawet trzy części. Teraz są wczytywane wszystkie i sklejane w jedną nazwę, która jest zapisywana w rejestrowanym dokumencie.
  • Słownik kodów tytułów ubezpieczenia został zaktualizowany.
  • Program aktualizuje parametry kadrowo-płacowe według wiedzy na dzień 31 stycznia 2022 r.

DATA PUBLIKACJI: 2022-01-31 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
beta beta
beta beta beta
Kontakt
Grupa Adad
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Słowa kluczowe
adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
»Na górę »Strona główna
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.