Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 22.4 - poprawiona

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 22.4.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 22.4

Nowy PIT-28(24) z załącznikami PIT/B(18), PIT/O(26), PIT/D(30), PIT/WZR(2)

Program dostosowano do nowych wzorów dokumentów elektronicznych i formularzy: PIT-28(24), PIT-28/B(18), PIT/O(26), PIT/D(30) i PIT/WZR(2), obowiązujących za rok 2021.

Oprócz zasadniczych zmian sposobu i kolejności obliczeń w PIT-28, duże zmiany nastąpiły również w PIT/WZR, choć te polegają na uproszczeniu formularza – usunięciu części informacji i uproszczeniu obliczeń. Przy tworzeniu nowego zeznania listy wierzytelności w załączniku PIT/WZR są odtąd wypełniane na podstawie zarejestrowanych dokumentów.

W PIT/O wprowadzono nowe odliczenie od dochodu np. darowiznę na odbudowę Pałacu Saskiego.

Eksport do Płatnika ZUS DRA, RCA i RSA w postaci XML

Od rozliczenia za styczeń 2022 roku obowiązują nowe wzory deklaracji ZUS DRA i ZUS RCA. Import tych nowych deklaracji do systemu komputerowego ZUS jest możliwy tylko w postaci plików XML zgodnych ze schematem w wersji 5.4. Wobec tego Program eksportuje odtąd deklaracje ZUS DRA, ZUS RCA i ZUS RSA w postaci takich właśnie plików, a nie jak dotąd, plików KDU.

Warunkiem udanego importu jest zgodność wszystkich zawartych w pliku XML danych identyfikacyjnych płatnika i ubezpieczonych z wcześniej złożonymi w ZUS dokumentami zgłoszeniowymi.

Inne ulepszenia i zmiany

  • (wer. 22.4.4) Poprawiona zgodność z wzorem elektronicznego PIT-28 w przypadku zerowych przychodów.
  • (wer. 22.4.4) Sprawdzanie czy w eksportowanym pliku ZUS DRA tytuły ubezpieczenia są niepuste a nazwa skrócona płatnika za długa.

DATA PUBLIKACJI: 2022-02-21 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
beta beta
beta beta beta
Kontakt
Grupa Adad
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Słowa kluczowe
adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
»Na górę »Strona główna
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.