Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 22.6.

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 22.6.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 22.6

Nowe wzory PIT-36L(18) i załączników PIT/B(19), PIT/O(26), PIT/WZ(2)

Program dostosowano do nowych wzorów dokumentów elektronicznych i formularzy PIT-36L(18), PIT/B(19), PIT/O(26) i PIT/WZ(2) oraz nowych wzorów dokumentów elektronicznych PIT/ZG i ORD-ZU obowiązujących za rok 2021.

W PIT/O wprowadzono nowe odliczenie od dochodu – darowiznę na odbudowę Pałacu Saskiego. Zmiany w załączniku PIT/WZ(2) są takie same jak w PIT/WZR(2). Polegają głównie na uproszczeniu formularza.

Istotnie zmieniła się część „F. USTALENIE PODSTAWY OBLICZENIA PODATKU / STRATY” w PIT-36L, w której uwzględniane są sumy z załącznika PIT/WZ.

Inne ulepszenia i zmiany

  • Poprawiono błąd polegający na tym, że na końcu nazwy skróconej ZUS mogły pojawiać się przypadkowe znaki.
  • Między dochodami narastająco w obliczeniu składek zdrowotnych dla zasad ogólnych a dochodami narastająco w PIT-5 lub PIT-5L mogły występować groszowe różnice. Wynikało to z różnych zaokrągleń w sposobie liczenia. Obliczenie składek zdrowotnych zostało zmienione tak, by wyeliminować te ewentualne groszowe różnice.
  • Wszystkie guziki „Aktualizuj” w oknach dialogowych (m. in. oknach obliczenia składek zdrowotnych, w oknach deklaracji VAT i PIT) zostały zastąpione przez guziki w nagłówku okna (lub polecenia menu – jeśli w menu „Ustawienia” -> „Wygląd i obsługa okien” -> „Polecenia dialogu jako” wybrano „pozycje menu”) z ikoną .

DATA PUBLIKACJI: 2022-03-17 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
beta beta
beta beta beta
Kontakt
Grupa Adad
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Słowa kluczowe
adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
»Na górę »Strona główna
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.