Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 23.0 - poprawiona

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 23.0.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo po zalogowaniu na Konto klienta.Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Uwaga:Aktualizacja zmienia strukturę bazy danych ( G56U32 ). Należy ją wykonać na wszystkich stanowiskach korzystających z tej samej bazy danych.

Zmiany w wersji 23.0

Nowe wzory umowy o pracę i świadectwa pracy

Program umieszcza w bazie danych nowe wzory umowy o pracę („UmowPrac3”) i świadectwa pracy („SwiaPrac6”).

Okresowe niepodleganie ubezpieczeniu zdrowotnemu

Bywają przypadki czasowego zwolnienia z opłacania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dotyczy to na przykład osób z prawem do zasiłku macierzyńskiego, którego wartość nie przekracza kwoty świadczenia rodzicielskiego (art. 82 ust. 9a ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych).

W związku z tym, pojedyncze ustawienia „Ubezpieczenia” w oknie danych właściciela lub osoby współpracującej przeniesiono do okna „Indywidualne ustawienia ZUS” – pole „Nie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu”. Jeśli z tego ustawienia wynika, że w danym okresie osoba nie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu, to nie ma jej składki zdrowotnej w ZUS DRA i RCA. Ponadto, w przypadku właścicieli, niepodleganie ubezpieczeniu zdrowotnemu w jakimś miesiącu powoduje, że w oknie obliczania składek zdrowotnych, wiersz tego miesiąca jest pusty.

Uwzględnianie dat rozpoczęcia i zakończenia działalności

W danych źródeł przychodów, dla których nie są prowadzone rejestry, nie było dotąd dat rozpoczęcia ani zakończenia działalności. Teraz można je wprowadzać, tak samo jak były wprowadzane w danych firm czyli źródeł, dla których są prowadzone rejestry.

W obliczeniach składek zdrowotnych przedsiębiorców oraz w oknie zaliczek w uproszczonej formie uwzględniane są odtąd daty rozpoczęcia i zakończenia działalności analogicznie jak okresy zawieszenia działalności - wiersze miesięcy przed rozpoczęciem działalności oraz wiersze miesięcy po zakończeniu działalności są puste.

Inne ulepszenia i zmiany

 • (NaPostges wer. 23.0.2) Poprawiony błąd przy tworzeniu ZUS DRA właściciela

 • DATA PUBLIKACJI: 2023-06-16 » Pozostałe aktualności
  Pliki do pobrania
  beta beta
  beta beta beta
  Kontakt
  Grupa Adad
  ul. Traktorowa 40/1
  91-129 Łódź
  tel. 42 61 15 800
  Słowa kluczowe
  adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
  »Na górę »Strona główna
  © ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
  -
  ADAD
  Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.