Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 17.2

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 17.2.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 17.2

Obsługa załączników PIT/ZG

Program obsługuje załączniki PIT/ZG(5) ( informacje o wysokości dochodów z zagranicy i zapłaconym podatku ) do zeznań PIT-36 i PIT-36L za rok 2016. Podobnie jak w przypadku załączników PIT/O i PIT/M, zakładka załącznika PIT/ZG jest na stałe dostępna w oknach PIT-36 i PIT-36L. Ponieważ dla podatnika może być w zeznaniu wiele załączników PIT/ZG, na stronie PIT/ZG są one przedstawione w postaci osobnych zakładek, których nazwami są kody krajów. Drukowane lub wysyłane drogą elektroniczną są tylko wypełnione załączniki ( kwoty i kod kraju). Jeśli zeznanie PIT-36 obejmuje małżonka, to dla niego jest osobna zakładka PIT/ZG, działająca na tej samej zasadzie co zakładka PIT/ZG podatnika. Sumy dochodów i podatków zapłaconych za granicą, wpisane na stronach PIT/ZG, wpływają na obliczenie podatku w zeznaniu.

Uwaga: Oprócz wypełnienia PIT/ZG, dochody w nim wykazane, o których mowa w art. 27 ust. 9 i 9a ustawy, należy wykazać też w części D zeznania PIT-36 (wypełniając tabelę przychodów i kosztów). Analogicznie należy wykazać w części D zeznania PIT-36L dochody, o których mowa w art. 30c ust. 4 i 5 ustawy. Część z tych kwot wprowadza się bezpośrednio, inne wypełniając załączniki PIT/B lub PIT/M.


DATA PUBLIKACJI: 2017-04-11 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
beta beta
beta beta beta
Kontakt
Grupa Adad
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
fax. 42 61 15 859
Słowa kluczowe
adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
»Na górę »Strona główna
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.