Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 17.3

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 17.3.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 17.3

Nowe wzory VAT-UE(4), VAT-UEK(4) i VAT-27(2)

Program dostosowano do nowych wzorów dokumentów elektronicznych: VAT-UE(4), VAT-UEK(4) i VAT-27(2). Wzory te muszą być stosowane od rozliczenia za lipiec 2017 r.; mogą wcześniej – od rozliczenia za styczeń 2017 r.
Program stosuje je od rozliczenia za maj 2017 r.

Dla tych nowych wzorów informacji podsumowujących są też nowe wzory wydruków z „rozwijalnymi listami” wierszy, bez załączników, określone w rozporządzeniu z dnia 27 grudnia 2016 r. w sprawie informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach oraz w rozporządzeniu z dnia 27 grudnia 2016 r. w sprawie wzoru informacji podsumowującej w obrocie krajowym. Zostały one zaimplementowane w programie przyjmując za wzór również odpowiednie formularze interaktywne opublikowane na stronach Ministerstwa Finansów.

Ponieważ formularze według nowych wzorów zmieniają się zależnie od zawartości (tj. liczby i rodzaju wykazanych transakcji), nie ma do nich zastosowania „Edytor Formularzy” ani związane z nim mechanizmy wydruku.
W oknach nowych informacji podsumowujących jest jedno polecenie „Drukuj”, powodujące utworzenie dokumentu PDF.

Nowe wydruki VAT-UE, VAT-UEK i VAT-27 z „rozwijalnymi listami” uwzględniają rozjaśnianie tła wydruków, ustawiane w „Edytorze Formularzy” poleceniem „Formularz” -> „Kolor tła wydruków”.

Uwaga: informacje według nowych wzorów należy składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Nowy wzór świadectw pracy

Szablon świadectwa pracy dostosowano do nowego wzoru. Jeśli użytkownik zmieniał ten szablon („SwiaPrac3.rtf”), i chciałby by te zmiany nadal były widoczne, to musi je przekopiować do nowego szablonu tj. „SwiaPrac4.rtf”.

Inne ulepszenia i zmiany

  • Pliki JPK_FA utworzone innymi programami mogą zawierać znaki nowego wiersza wewnątrz pól tekstowych. Od teraz w danych importowanych z plików JPK_FA znaki nowego wiersza zastępowane są spacjami.
  • Firmy zagraniczne zarejestrowane w Polsce nie mają numerów REGON. Ta wersja programu umożliwia rejestrowanie, składanie i drukowanie deklaracji i informacji VAT bez numeru REGON, również deklaracji VAT według starych wzorów.
  • Przy rejestracji płatności do dokumentów zadekretowanych tylko do księgi lub ewidencji przychodów, oraz płatności do dostawy, dla której podatnikiem jest nabywca, nie podpowiadała się kwota do zapłaty.
  • Usunięty problem „zaokrągleń” przy wyliczaniu kwoty do zapłaty na fakturach wystawianych w walucie obcej.
  • W „Archiwizatorze” zmieniono domyślne rozszerzenia nazw archiwów z „.zip” na „.pbak”. Ma to chronić archiwa przed rozpowszechniającymi się ostatnio wirusami szyfrującymi na dyskach pliki o popularnych rozszerzeniach, w tym „.zip”, używanym dotychczas przez archiwizator. Archiwizator nadal rozpoznaje i archiwa utworzone z rozszerzeniem „.zip”. Można je nadal tworzyć, wybierając taki typ pliku w oknie, w którym podaje się nazwę pliku tworzonego archiwum.

DATA PUBLIKACJI: 2017-06-13 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
beta beta
beta beta beta
Kontakt
Grupa Adad
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
fax. 42 61 15 859
Słowa kluczowe
adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
»Na górę »Strona główna
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.