Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 18.6 - poprawiona 2

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 18.6.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 18.6

Nowe wzory: VAT-7(18), VAT-7K(12), VAT-8(9), VAT-9M(8), VAT-12(4)

Program dostosowano do nowych wzorów dokumentów elektronicznych: VAT-7(18), VAT-7K(12), VAT-8(9), VAT-9M(8) i VAT-12(4), które należy stosować począwszy od rozliczenia za lipiec 2018 r..

We wszystkich deklaracjach jest nowa pozycja (kratka), którą zaznacza się w przypadku gdy podatnik korzysta z obniżenia zobowiązania podatkowego, o którym mowa w art. 108d ustawy.

W danych identyfikacyjnych podatników niebędących osobami fizycznymi nie podaje się odtąd REGON.

We wszystkich deklaracjach, za wyjątkiem VAT-12, można podać adres e-mail podatnika. W nowo tworzonych deklaracjach podpowiadany jest adres e-mail zapisany w danych firmy (inaczej niż inne dane kontaktowe, np. numer telefonu, które podpowiadane są na podstawie poprzedniej deklaracji VAT). Podanie adresu e-mail nie jest konieczne, ale jeśli jest podany, to zostaje zawarty w deklaracji składanej drogą elektroniczną.

W deklaracjach VAT-7(18) i VAT-7K(12) można zaznaczyć, że kwota do zwrotu na rachunek bankowy podatnika ma być zwrócona na rachunek VAT. Zgodnie z wzorami tych dokumentów elektronicznych, w przypadku podania niezerowej kwoty zwrotu na rachunek bankowy trzeba też podać tę samą kwotę w dokładnie jednej z pozycji „w tym kwota do zwrotu”: „na rachunek VAT”, „w terminie 25 dni”, „w terminie 60 dni” albo „w terminie 180 dni”.

Inne ulepszenia i zmiany

  • Ochrona PDF hasłami obejmuje odtąd również wypełnione formularze PDF. Ich otwarcie wymaga podania hasła na tych samych zasadach co w przypadku raportów w formacie PDF tworzonych w całości przez nasz program.
  • Usunęliśmy błąd polegający na tym, że ustawienia w menu „System”->„Ustawienia”->„PDF”->„Obsługa chronionych” dotyczyły nie tylko tworzenia i otwierania PDF chronionych hasłem, ale również tych niechronionych (gdy np. ochrona była w ogóle wyłączona).
  • Dostosowano import z plików w formacie EDI++, do najnowszej wersji tego formatu 1.05.5.
    Pliki EDI++ mają rozszerzenie „.epp” i pochodzą z programu Subiekt.
  • Nasz program ma odtąd nową ikonę w modnym, minimalistycznym stylu.
  • (wer. 18.6.12) Mimo, że nie wymaga tego wzór dokumentu elektronicznego ani bramka Ministerstwa, niektóre urzędy skarbowe wymagają podawania zer w pustych polach e-deklaracji VAT-7(18) i VAT-7K(12). Dopisujemy odtąd te zera, także w wypełnianych formularzach PDF.
  • (wer. 18.6.13) W JPK_VAT dla składających VAT-7K poprawiono wybór dokumentów związanych z pozycją 50 deklaracji.

DATA PUBLIKACJI: 2018-07-26 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
beta beta
beta beta beta
Kontakt
Grupa Adad
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
Słowa kluczowe
adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
»Na górę »Strona główna
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.