Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 19.8.

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 19.8.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Przypominamy:
Od 1 stycznia 2020 r. oprogramowanie Puzzle / TaxPro nie będzie wspierać Windows starszych niż Windows 7 / Windows 2008R2. Po tej dacie instalacja nowych wersji Programu nie będzie możliwa na starszych systemach.

Zmiany w wersji 19.8

Nowy wzór JPK_FA(3)

Dostosowano program do nowego wzoru dokumentu elektronicznego JPK_FA(3). Nowy wzór stosowany jest przy wysyłce pliku JPK_FA do Ministerstwa Finansów i rozpoznawany przy otwieraniu zarejestrowanych plików JPK_FA. Import dokumentów z plików JPK_FA działa teraz zarówno dla plików JPK_FA(1), JPK_FA(2) i JPK_FA(3).

Zaimportowane faktury w obcych walutach mają kwoty netto w tych walutach. Należy je samemu przeliczyć na złote, ponieważ plik JPK_FA nie zawiera tych kwot w złotych ani kursów walut stosowanych w fakturach. Kwoty VAT przeliczone są na złote, bo jawnie występują w pliku JPK_FA. Pole „Uwagi”, zawiera symbol waluty, żeby łatwiej odnaleźć dokumenty, w których trzeba przeliczyć kwoty netto.

W plikach JPK_FA(3) zawarta jest informacja dla poszczególnych faktur o zastosowaniu mechanizm podzielonej płatności (split payment). Oprócz tego tworzony jest jeden wspólny plik dla wszystkich walut, w których wystawiono faktury. Dotychczas tworzone były osobne pliki dla każdej z walut.

Ulepszony Raport deklaracji VAT

Raport deklaracji VAT (tylko linia TaxPro) jest odtąd sporządzany tylko dla firm z aktualnego zestawu, czyli widocznych w oknie-liście firm, a nie dla wszystkich firm z bazy danych. Porządek firm w raporcie jest taki sam jak w oknie-liście firm.

Inne ulepszenia i zmiany

  • W oknie dokumentów firmy będącej podatnikiem VAT jest dodatkowa kolumna „Split payment”, zawierająca zaznaczenie dla dokumentów, w których zastosowano mechanizm podzielonej płatności.
  • Poprawiono działanie pola „Tylko split payment” okna „Wyciąg z rejestrów – warunki wyboru”.
  • Testowa wysyłka JPK dostosowana została do nowego certyfikatu klucza publicznego. Bez tego dostosowania wysyłka JPK „na niby” kończyła się błędem 412 – „Dokument nieprawidłowo zaszyfrowany”.

DATA PUBLIKACJI: 2019-11-21 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
beta beta
beta beta beta
Kontakt
Grupa Adad
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
Słowa kluczowe
adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
»Na górę »Strona główna
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.