Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 20.4 - poprawiona

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 20.4.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 20.4

Nowe zeznania PIT-36S(27) i PIT-36LS(16)

Zaimplementowano obsługę całkowicie nowych wzorów dokumentów elektronicznych i formularzy POLTAX PIT-36S(27) i PIT-36LS(16), obowiązujących za rok 2019. Formularze tych zeznań nie są już wspólne z zeznaniami PIT-36 i PIT-36L. Oba nowe zeznania przeznaczone są dla podatników przedsiębiorstw w spadku.

Nowe zeznania tworzy się analogicznie jak PIT-36 i PIT-36L. Jeśli w oknie danych właściciela zaznaczone jest pole „Przedsiębiorstwo w spadku”, to po naciśnięciu guzika „PIT”, utworzyć można PIT-36S lub PIT-36LS.

Inne ulepszenia i zmiany

  • W zeznaniach PIT-36, PIT-36L, PIT-36S i PIT-36LS za rok 2019, jeśli podatnik ma wyłącznie samodzielną działalność gospodarczą, i nie ma przychodów ani kosztów tej działalności, to, dołączany jest „pusty” PIT/B. W takim przypadku w części B załącznika PIT/B wpisujemy zera.
  • Od 1 stycznia 2019 roku obowiązuje nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (zmiana art. 44 ust. 6), która uchyla możliwość wcześniejszego wpłacenia podatku i złożenia zeznania rocznego zamiast płacenia zaliczki. Zaliczka za grudzień zawsze ma być zapłacona do 20 stycznia roku następnego. Dlatego w oknie PIT-5 i PIT-5L za grudzień roku 2019 i następnych nie ma już możliwości zaznaczenia, że „zamiast zaliczki podatnik płaci podatek i składa zeznanie roczne”. Zaznaczenie to jest ignorowane w nowych PIT-36, PIT-36S, PIT-36L i PIT-36LS.
  • W XML PIT-28(22) podajemy odtąd sumę udziałów procentowych przychodów według stawek równą 100, mimo że według schematu powinna to być rzeczywista suma udziałów (liczba od 99,00 do 101,00).
  • Przy tworzeniu JPK_VAT, jeśli w dokumencie dostawy jest NIP, ale nie ma numeru, nazwy lub adresu odbiorcy, to możliwe jest automatyczne zastąpienie brakujących danych słowem „brak”. Tak samo jak to się dzieje gdy w dokumencie nie ma NIP.
  • W zestawieniu „Zapisy na kontach” uwzględniane są odtąd koszty badawczo-rozwojowe.
  • Wersja PostgreSQL – poprawiono błąd powodujący, że zestawienie „Zapisy na kontach” bywało puste.
  • (wer. 20.4.3) PIT/D(28) w postaci XML miał w nagłówku niewłaściwy numer wersji, co powodowało, że zeznania z tym załącznikiem były odrzucane przez MF.

DATA PUBLIKACJI: 2020-03-06 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
beta beta
beta beta beta
Kontakt
Grupa Adad
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
Słowa kluczowe
adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
»Na górę »Strona główna
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.