Mapa serwisu Sklep Konto klienta
Aktualizacja 18.8 - poprawiona 3

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE/TaxPro do wersji 18.8.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 18.8

Uwaga: Zmienia strukturę bazy danych ( T1G28U21 ).

Logo na fakturze

Na wydrukach faktur (na pierwszych stronach faktur, korekt, dokumentów pro forma) można umieścić grafikę np.logo firmy. Nowe ustawienia dostępne są w oknie edycji danych firmy na zakładce „Fakturowanie”.
Więcej szczegółów w pliku CoNowego.pdf

Pro forma

W module fakturowania można tworzyć dokumenty pro forma. Wyglądają one podobnie jak faktury, ale nie są podstawą do księgowania, nie zmieniają stanów magazynowych, nie są uwzględniane w rozliczeniach z kontrahentami. Na liście faktur widnieją tak jak inne typy dokumentów. Rozpoznać je można po oznaczeniu "PF" w kolumnie rodzaju dokumentu i po braku daty dostawy. Dokumenty pro forma mają zawsze numerację rozłączną z fakturami i rachunkami.

Nowy dokument pro forma można utworzyć naciskając guzik z napisem „pro forma” na pasku poleceń okna listy faktur lub wybierając polecenie „Pro forma” z menu „Tabela -> Nowy -> Pro forma” w tym oknie. Pod tym poleceniem w menu są też polecenia tworzenia dokumentów pro forma marża i odwrotne obciążenie.

Aby wystawić fakturę na podstawie faktury pro forma należy wybrać „Wystaw fakturę na podstawie pro forma” z menu „Tabela” okna listy faktur.

Więcej szczegółów w pliku CoNowego.pdf

Serie i miesięczna numeracja faktur

Dodano możliwość grupowania faktur w serie, których nazwy mają maksymalnie 5 znaków. Te nazwy są dopisywane, po dodatkowym ukośniku, do numerów faktur przy drukowaniu, eksporcie, tworzeniu JPK_FA itp. Widać je również w oknie edycji faktury. Faktury wystawione do czasu wprowadzenia serii w programie należą do serii bez nazwy, a dokładniej o nazwie "". Numery wcześniej wystawionych faktur nie zmieniają się.

Aby włączyć mechanizm serii faktur należy zaznaczyć nową opcję „Udostępnij wybór serii i numeracji” dostępną w menu „System -> Ustawienia -> Faktury”.

Więcej szczegółów w pliku CoNowego.pdf

Wydruk wielu faktur

W menu „Tabela” okna listy faktur jest nowe podmenu „Drukuj”, a w nim dwie opcje:

 • „bieżącą fakturę” – Działa dla bieżącej faktury na liście tak jak guzik [Drukuj] w oknie faktury.
 • „wiele faktur” – Powoduje utworzenie jednego PDF wszystkich faktur VAT, rachunków i dokumentów pro forma wystawionych w okresie.

Więcej szczegółów w pliku CoNowego.pdf

Inne ulepszenia i zmiany

 • PIT-5 i PIT-5L: nowy raport „wyliczenie zaliczki”
 • PIT-5 i PIT-5L: nowe pole „Niedopłata za poprzednie miesiące”
 • Poprawki w zestawieniu wartości środków trwałych
 • Ujednolicono i poprawiono obsługę dokumentów importowanych z plików.
 • Zmiany w rozliczaniu nierezydentów
 • i inne
 • (wer. 18.8.23) Poprawiony wydruk dokumentów pro forma (brakowało szczegółów VAT).
 • (wer. 18.8.25) Poprawiony błąd polegający na podwójnym uwzględnianiu ulepszeń dokonanych w miesiącu przyjęcia środka trwałego do używania.
 • (wer. 18.8.32) Poprawione uwzględnianie nadpłaty/niedopłaty w PIT-5L i PIT-5, oraz w przelewach do tych deklaracji.

Więcej szczegółów w pliku CoNowego.pdf


DATA PUBLIKACJI: 2018-10-29 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
beta beta
beta beta beta
Kontakt
Grupa Adad
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
Słowa kluczowe
adad, sage, athenasoft, eset, programy, oprogramowanie dla firm, systemy, usługi, księgowość, kadry, płace, faktury, kosztorys, programy do kosztorysowania, kosztorysowanie, normowanie, cenniki, bazy cenowe, antywirus, puzzle, taxpro, symfonia, forte, norma, intercenbud, nod32
»Na górę »Strona główna
© ADAD :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.